LED čelovka Fenix HM60R

79,90 €
S DPH
Úvodná stránka

Svetelný tok (sila svietenia): 1200 lumenov

Dosah svetla: 116 metrov

Napájanie: 2x CR123A, 1x 18650, USB dobíjateľný

Výdrž svietenia maximálny výkon: 2 hod

Výdrž svietenia minimálny výkon: 200 hod

Farba svetla: Denná biela, Červená

Množstvo

Fenix HM60R je vysoko výkonná nabíjateľná čelovka, ktorá v hlavnom reflektore ponúka svetelný tok až 1200 lúmenov s dosvitom 116 metrov. Druhý reflektor s výkonom až 350 lúmenov má svetelnú stopu veľmi širokú a plynulú a odtieň svetla neutrálny (neutral white). Výhodou tohto odtieňa je prirodzenejšie a kontrastnejšie podanie farieb v teréne. Ovládanie oboch LED je na sebe nezávislé a použitie čelovky je tak veľmi jednoduché (kužele však nemožno kombinovať). Čelovka disponuje navyše aj červeným svetlom s výkonom 5 lúmenov. Súčasťou balenia je aj dobíjateľný Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 2600mAh, ktorý sa nabíja priamo v čelovke cez USB-C konektor. Čelovka navyše v režimoch 130 a 350 lúmenov diaľkového reflektora, ponúka špeciálnu funkciu nazvanú "FREQUENCY SENSING", ktorá detekuje pohyb a vie podľa rýchlosti behu (frekvencie krokov) automaticky upravovať výkon voči zvolenej hodnote. Je tak preto vhodná na nočný beh, bežecké lyžovanie, turistiku, rybárčenie, speleológiu aj pracovné použitie. Celokovová konštrukcia zaisťuje vysokú odolnosť, optimálne chladenie a zároveň je plne vodotesná podľa štandardu IP68 až do hĺbky 2 metre pod vodou. Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

Parametre: Použitá LED: 1x Biela Cree XP-G2, 1x Biela Luminus SST-40, 2x Červená LED Everlight 2835

Farba svetla: Denná biela, Červená

Životnosť LED: 50000hod.

Maximálny výstup LED: Biele svetlo 1200lm, Červené svetlo 5lm

Dosah svetla: Biele svetlo HL. reflektor 116m, široký ref.lektor 33m, Červené svetlo na osvetlenie blízkeho okolia 5m

Vhodné akumulátory/ batérie: 1x 18650 alebo 2x jednorázové CR123A

Počet režimov: 8 Režimov:

Diaľkový reflektor - TURBO 100%, 29%, 11%, 2,5%// Široký reflektor - TURBO 100%, 20%// Červená LED 100% svietenie, Blikanie 100%

Pamäť režimov: Áno Elektronika s digitálnou reguláciou, ochranou proti opačnému vloženiu batérií a ochranou proti prehriatiu

Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom Čelovku je možné otáčať v držiaku v širokom rozsahu a tým nastaviť požadovaný smer svietenia

Povrch reflektora: Diaľkový reflektor - SMO leštený hladký, Široký reflektor SMO leštený hladký + TIR opika

Materiál: Vyrobené zo zliatiny hliníka s ťažko poškrábatelným povrchom Type III hard anodized

Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna

Maximálna výdrž svietenia: 2hod. (Tepelná ochrana proti prehriatiu - pokiaľ presiahne teplota čelovky 55°C, začne automaticky znižovať výkon) (max. výkon) Maximálna výdrž svietenia: 54hod. (min. výkon)

Odolnosť voči nárazu: Z výšky 2m V

odeodolnosť: Podla štandardu IP68

Doba svietenia:Diaľkový reflektor 1200lm (2hod.) TURBO 100% -> 350lm (8hod.) 29% -> 130lm (18hod.) 11% -> 30lm (54hod.) 2,5%// Široký reflektor 350lm (8hod.) 100% -> 70lm (24hod.) 20%// Červená LED -> 5lm (100hod.) 100% -> Červené Blikanie (200hod.) 100%

Rozmery: 8,5 x 4,5 x 4,5cm

Váha: 157g (vrátane akumulátora a popruhu)

Obsah balenia: Čelovka, akumulátor Fenix 18650 2600mAh, USB-C kábel, popruhy na hlavu a náhradný o-krúžok. Balenie obsahuje akumulátor/ batériu.

Ovládanie svietidla: Z výroby môže byť vo vnútri svietidla na akumulátore izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte. Vypnutá čelovka sa zapne do naposledy použitého režimu diaľkového reflektora, podržaním tlačidla po dobu 0,5 sekundy. Vypnutá čelovka sa zapne do červeného svetla, dvojitým rýchlym stlačením tlačidla. Zapnutá čelovka sa vypne podržaním tlačidla po dobu 0,5 sekundy. Pri zapnutej čelovke je možné prepínať medzi diaľkovým a širokým reflektorom, podržaním tlačidla po dobu 1,2 sekundy. Nie je však možné spustiť oba reflektory naraz. Ak je čelovka zapnutá, tak je možné krátkymi stlačeniami tlačidla, cyklicky prepínať režimy výkonu v poradí 30 - 130 - 350 - 1200 lúmenov (pri zapnutí diaľkového reflektora). Svietidlo má pre diaľkový reflektor pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime. U širokého reflektora začína vždy v červenom svetle 5 lúmenov a nasledujúcimi stlačeniami tlačidla, prepína režimy v poradí 70 - 350 lúmenov bieleho svetla a 5 lumenový červený signál SOS. Frequency Sensing - Táto funkcia automaticky upravuje výkon podľa rýchlosti behu v režimoch 130 a 350 lúmenov na diaľkovom reflektore. Štandardný svit čelovky je nastavený na 150 krokov za minútu. Pri nižšej rýchlosti výkon sama zníži postupne na 70 % a pri vyššej rýchlosti naopak navýši výkon až na 150% normálu. Indikácia stavu nabitia batérie: Po krátkom stlačení tlačidla (čelovka musí byť vypnutá) sa aktivuje LED indikátor stavu nabitia batérie v tlačidle. Zelené svetlo značí, že batéria je nabitá na 85-100%, blikajúce zelené svetlo značí 50-85%, červené svetlo 25-50%, blikajúce červené svetlo menej ako 25%. Uzamknutie čelovky proti nechcenému zapnutiu: Povoľte batériový uzáver čelovky o štvrť otáčky, preruší sa tým elektrický kontakt a čelovku nie je možné zapnúť. Tlačidlo je možné uzamknúť aj elektronicky – pri vypnutej čelovke podržte tlačidlo stlačené po dobu 3 sekúnd. Po uzamknutí svietidlo červeno zabliká. Pre odomknutie opäť tlačidlo 3 sekundy podržte. Ochrana proti prehriatiu: Pokiaľ presiahne teplota čelovky 55°C, začne automaticky znižovať výkon v pozvoľných krokoch, kým sa teplota neustáli. Akonáhle teplota klesne pod 55°C, tak je opäť možné používať najvyššie režimy výkonu. Upozornenie na vybitý akumulátor: Ak napätie akumulátora klesne pod nastavenú úroveň, tak čelovka automaticky prepne do nižších režimov výkonu. Pokiaľ je čelovka už prepnutá do najnižšieho režimu výkonu a batéria je kriticky vybitá, tak indikátor v tlačidle začne červeno blikať. Čelovka však bude ďalej svietiť až do úplného vybitia batérie. Poznámka: Upozornenie na vybitý akumulátor je kalibrované iba na napätie dobíjateľných Li-ion akumulátorov.

Nabíjanie: Odskrutkujte vodotesnú maticu na boku, ktorá kryje USB-C konektor. Zapojte do čelovky nabíjací USB-C kábel a jeho druhý koniec do USB konektora počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta (nie sú súčasťou balenia). Na nabíjanie je možné prípadne použiť aj ľubovoľnú nabíjačku na mobilný telefón s USB-C konektorom. Počas nabíjania svieti bočné tlačidlo na červeno a po plnom nabití sa rozsvieti na zeleno. Doba nabíjania plne vybitého akumulátora trvá cca 3 hodiny. Použitý Li-ion akumulátor netrpí pamäťovým efektom, takže je možné čelovku kedykoľvek dobíjať. Po nabití vodotesnú maticu opäť utiahnite.

Upozornenie: Nerozoberajte sami zapečatené časti, poruší sa tým záruka. V prípade použitia jednorazových CR123A batérií sa ich nesnažte v čelovke nabíjať. Vyberte batérie zo svietidla, pokiaľ ich nebudete dlhšiu dobu používať alebo pokiaľ sú batérie už vybité. Inak môže u niektorých menej kvalitných batérií dôjsť k poškodeniu čelovky. Ak čelovka bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov: Batérie sú takmer vybité – nabite ich alebo vymeňte. Uzáver čelovky je povolený – dotiahnite ho. Elektrické kontakty sú znečistené – očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.

Fenix

Údaje o produkte

Výstupný svetelný výkon
do 2000 lumenov
Dosvit
do 200m

Súvisiace produkty

(V rovnakej kategórii je 16 ks ďalších produktov)