LED baterka Imalent DM21T

69,50 €
S DPH
Úvodná stránka

Svetelný tok (sila svietenia): 1000 lumenov

Dosah svetla: 268 metrov

Napájanie: 1x 18650 alebo 2x CR123

Výdrž svietenia maximálny výkon: 1 hod 45 min

Výdrž svietenia minimálny výkon: 80 hod

Farba svetla: Studená biela

Množstvo

LED baterka IMALENT DM21T sa radí medzi menšie a veľmi praktické svietidlo, nakoľko pri svojej dĺžke 13,8 cm ponúka výstup až 1000 lm s dosahom svetla 268 m. Disponuje plynulou reguláciou svietenia od 30% do 100% výkonu, pomocou zadného otočného prstenca. V svietidle sa nachádza aj zábleskový režim STROBE. Používa výkonnú XP-L Hi LED a je odolné podľa štandardu IPX-8. Napájanie svietidla je možné buď na 18650 Li-Ion akumulátor (súčasť balenia) alebo dve CR123A batérie. Má jednoduché ovládanie, jednou rukou a jednoduché použitie. Telo svietidla je vyrobené z leteckej a kvalitnej hliníkovej zliatiny. Svietidlo má ultra číre tvrdené sklo objektívu, odolné proti  poškriabaniu a nárazu. Nabíjanie akumulátora je riešené priamo v tele svietidla cez micro USB vstup. Toto riešenie bolo navrhnuté pre pohodlné a rýchle nabíjanie. Čo sa týka veľkosti a funkcie, je to skvelá kombinácia rozmerov a funkcií. Všetky  povrchy vodičov boli spojené so zlatom, zlato je vynikajúci elektrický vodič Je extrémne odolné. Jeho odolnosť spočíva v schopnosti nepodliehať korózii vo vysokom stupni chemickej odolnosti. Odhaduje sa, že približne 70% porúch svietidiel možno pripísať korozívnym poškodením spôsobeným kyselinou alebo plynom z batérií. Preto majú svetlá IMALENT pozlátené kontakty. Vďaka tomuto skvelému opatreniu vydržia svetlá IMALENT celé desaťročia.
 

Parametre:

 • Použitá LED: 1x Cree XP-L HI LED
 • Životnosť LED: 50000 h
 • Maximálny výstup LED: 1000 lumenov
 • Dosah svetla: 268 metrov
 • Vhodné akumulátory/batérie: 18650 Li-Ion/ 2x CR123A
 • Svietidlo má výrazné ohnisko s postupným prechodom do halo
 • Počet režimov: 2 Režimy: Plynulá regulácia výkonu od 30% do 100%, STROBE
 • Pamäť režimov: Áno
 • Povrch reflektora: SMO Hladký
 • Materiál: Tvrdená letecká zliatina hliníka
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: 1hod.45min. (max. výkon) 
 • Maximálna výdrž svietenia: 80hod. (min. výkon)
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1,5m
 • Vodeodolnosť: Podľa štandardu IPX-8
 • Doba svietenia: 100%-1000lm (1hod.45min.), 3%-30lm (80hod.)
 • Rozmery: dĺžka: 13,8 cm, priemer tela: 2,75 cm, priemer hlavy: 2,54 cm
 • Váha: 80 g (bez akumulátora/ batérie)

 

Obsah balenia:

Svietidlo, nylonové púzdro, micro USB kábel, 2x náhradné tesniace O-krúžky, nabíjací Li-ion akumulátor IMALENT 2600mAh 3,7V, manuál.

 

​Ovládanie svietidla:

Odstránte plastový vymedzovací krúžok, ktorý sa nachádza vo vnútri svietidla za akumulátorom, po odskrutkovaní zadného veka. Svietidlo sa zapína spínačom na konci tela svietidla, označený je ON/ OFF. Plynulá regulácia výkonu od 30% do 100%, prebieha pomocou otáčania prstenca, umiestneného v zadnej časti svietidla. V smere hodinových ručičiek - pre zvýšenie úrovne intenzity svietenia. Pre zníženie jasu - otočením spínača proti smeru hodinových ručičiek. Je ľahko ovládateľné jednou rukou. Pre dosiahnutie zábleskového režimu Strobe, stlačte a podržte tlačidlo vypínača ON/ OFF viac ako 0,3 sekundy, či už je prístroj zapnutý alebo vypnutý, bude okamžite aktivovať režim Strobe. Opätovným stlačením spínača svietidlo vypnete.

 

Nabíjanie:

Odklopte gumenú krytku na zadnej časti tela sviedidla, označenú ako USB. Pripojte priložený micro USB kábel do vstupu na zadnej časti svietidla a druhý koniec napr. do USB vstupu. Prebieha nabíjanie, ktoré je signalizivané na zadnej časti svietidla, formou dvoch farebných indikačných LED. Nabíjanie je signalizované blikaním červenej LED. Plné nabitie je signalizované svietením zelenej LED.

 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí. 

Imalent

Údaje o produkte

Výstupný svetelný výkon
do 1000 lumenov
Dosvit
do 300m

Súvisiace produkty

(V rovnakej kategórii je 16 ks ďalších produktov)