LED bicyklové svietidlo Gaciron V9S-1000 Professional, USB nabíjateľný, USB Powerbank, Praktik Set

59,00 €
S DPH
Úvodná stránka

Svetelný tok (sila svietenia): 1000 lumenov

Dosah svetla: 200 metrov

Napájanie: Vstavaný Li-Ion akumulátor 45000mAh

Výdrž svietenia maximálny výkon: 2,5 hod

Výdrž svietenia minimálny výkon: 19 hod

Farba svetla: Denný odtieň svetla

Množstvo

Wide Beam systém svietidla V9S-1000 je vybavený difúzne TIR šošovkou, ktorá produkuje široký svetelný kužeľ, osvetľujúci celý priestor pred bicyklom do vzdialenosti 200m. Má tak jednoznačne výhodu pred ostatnými cyklosvietidlami, ktoré obvykle disponujú prepáleným stredovým kužeľom, svietiacim hlavne do diaľky. Tento systém je tiež príjemnejšie pre ostatných účastníkov cestnej premávky, nedochádza k oslňovaniu. Reflektor má navyše integrovaný postranný žltý prstenc, ktorý zaisťuje viditeľnosť cyklistov zo strán. Odtieň svetla je denná biela - oproti klasickému studenému odtieňu je tento odtieň prirodzenejší pre oči, má presnejšie farebné podanie prekážok a terénu, zlepšuje reakcie a orientáciu cyklistov.

Svietidlo disponuje 4 svetelnými a 2 špeciálnymi režimami STROBE a Breathing (Dýchanie). Režim 20% 200lm s výdržou 9hod. svietenia je najpoužívanejší režim, vhodný pre bežnú jazdu po ceste. Komfortné plynulé blikanie "Breathing" 50-100lm s výdržou svietenia až 50 hodín je zase ideálnou voľbou pre denné svietenie. V hlavnom menu sú dostupné 4 svetelné režimy a režim Breathing. Režim STROBE nie je v hlavnom menu a je dostupný oddelene, až po dlhom stlačení tlačidlami.
Bicyklové svetlo má vstavaný Li-Ion akumulátor s vysokou kapacitou až 4500mAh. Dobíjanie akumulátora je zabezpečené cez pracho-vodotesný Micro-USB konektor, umiestneným na spodnej strane svietidla. Svietidlo tak možno veľmi jednoducho nabíjať z akéhokoľvek USB 5V zdroja (nabíjačka na mobil, PC, notebook, USB autoadaptér, USB adaptér do siete atď). Svietidlo možno tiež dobíjať aj za prevádzky (napr.z Powerbanku). Akumulátor má veľmi dlhú životnosť - vyššia ako 500 cyklov - zodpovedá viac ako 5 rokov bežného používania a aj po skončení životnosti je ho možné u nás jednoducho vymeniť za nový.

Funkcia Powerbanku - táto funkcia umožňuje využívať svietidlo ako Powerbank, pre dobíjanie zariadenia so vstupom na Micro-USB dobíjanie (mobilné telefóny, tablety atď). Výstup má rýchlonabíjanie 2A. Nízku kapacitu batérie elektronika oznámi zmenou farby LED podsvietenia multifunkčného tlačidla (modré podsvietenie = 100% až 61%/ oranžové podsvietenie = 60% až 21% stavu aku., červené podsvietenie = 20 až 0% aku.). 

Telo svietidla je kombinácia zliatiny hliníka 6063 s výborným odvodom tepla od elektroniky (svietidlo tak môže svietiť na najvyšší výkon bez zásahu termoregulácie) a odolného plastu. Svietidlo je vodeodolné proti striekajúcej vode a dažďu. V9S-1000 je možné ovládať ako tlačidlom na vrchu svietidla, tak i prídavným diaľkovým tlačidlom (ovládaním), ktoré sa zapojí USB káblikom do konektora nabíjania a upevní sa suchým zipsom blízko gripu riadidiel. Cyklista tak nestráca kontrolu nad riadením pri prepínaní režimov. Kompletná hmotnosť svietidla je iba 185g vrátane integrovaného akumulátora. Svietidlo je možné po výsunutí z držiaka, používať aj ako klasické ručné LED svietidlo, pre využitie pri turistike alebo v domácnosti.

Montáž na riadidlá sa vykonáva nacvaknutím do priloženého držiaka, ktorý môže byť na riadidlách umiestnený trvalo. Vybratie alebo vloženie svietidla je tak otázkou okamihu. Úchyt má možnosť nastavenia na rôzne priemery riadidiel (20-35mm). Držiak je horizontálne 360 ​​° otočný.  Je stabilný a svietidlo drží spoľahlivo i pri prejazde ťažkým terénom. Možno tiež zakúpiť náhradný držiak, ak máte viac bicyklov a chcete ušetriť čas prehadzovaním držiaku a aj montáž na prilbu. S predradeným držiakom H09 je uchytenie svietidla možné kombinovať aj s ďalším príslušenstvom, ako GoPro kamera alebo Garmin cyklopočítač.

 

Parametre:

 • Použitá LED: 1x Cree XM-L2 LED
 • Farba svetla: Denný odtieň svetla
 • Životnosť LED: 50000 hod.
 • Maximálny výstup LED: 1000 lumenov
 • Dosah svetla: 200 metrov 
 • Vhodné akumulátory/ batérie: Vstavaný Li-Ion akumulátor 4500mAh
 • Špeciálne tvarovaná TIR PMMA optika, vytvára svetelný kužeľ, kombinujúci široké periférne osvetlenie priestoru
 • Počet režimov: 6 Režimov - 100%, 40%, 20%, 10%, Breathing (Dýchanie), STROBE
 • Pamäť režimov: Áno
 • Povrch reflektora: SMO hladký leštený
 • Svietidlo sa do držiaka uchytáva pomocou rýchloupínacieho mechanizmu, ktorý ju umožňuje sňať behom okamihu a rovnako rýchlo ju opäť bezpečne nasadiť
 • Pogumovaná konštrukcia objímky držiaku zaisťuje pevné a bezpečné uchytenie svietidla na riadidlá bicykla
 • Doba nabíjania cca 3,5hod. pri plne vybitom akumulátore
 • Materiál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka 6063 a tvrdeného ABS plastu
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: 2hod.30min. (max. výkon)  
 • Maximálna výdrž svietenia: 19hod. (min. výkon) 
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1,5m
 • Vodeodolnosť: podľa štandardu IPX-6
 • Doba svietenia: 100% (1000lm-2hod.30min.), 40% (400lm-7hod.), 20% (200lm-9hod.), 10% (100lm-19hod.)
 • Rozmery: 11,3 x 3,9 x 4,2 cm
 • Váha: 185g (so vstavaným akumulátorom) 

 

Obsah balenia:

Svietidlo s integrovaným Li-ion akumulátorom 4500mAh, otočný držiak na riadidlá, USB nabijací kábel, diaľkový spínač s Micro-USB konektorom na riadidlá, 1x gumená nalepovacia podložka 3M pod diaľkový spínač.

 

Ovládanie svietidla:

Pre zapnutie, či vypnutie podržte horné tlačidlo na svietidle stlačené zhruba 1sek. Režimy výkonu + zábleskový režim Breathing (Dýchanie), môžete kedykoľvek počas prevádzky prepínať, krátkym stlačením tlačidla (cyklicky sa prepínajú).

STROBE je možné aktivovať stlačením a podržaním spínača na cca 2sek. v zapnutom stave, svietidlo sa na cca 3sek. vypne a zapne v režime STROBE. Ďalším stlačením sa svietidlo vráti do predošlého režimu.

Indikácia stavu akumulátora a jeho nízku kapacitu, elektronika oznámi zmenou farby LED podsvietenia multifunkčného tlačidla (modré podsvietenie = 100% až 21%/ červené podsvietenie 21% až 0% stavu akumulátora). Pri veľmi nízkom stave nabíjacieho akumulátora sa svietidlo automaticky prepne do núdzového režimu.

 

Nabíjanie:

Odklopte gumovú krytku Micro-USB konektora na spodnej strane svietidla a pomocou priloženého USB kábla ju zapojte napr. do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Na nabíjanie je možné prípadne použiť aj ľubovoľnú nabíjačku na mobilný telefón s Micro-USB konektorom.

Počas nabíjania bliká indikačná LED na červeno. Pri plnom nabití svieti indikačná LED trvale na fialovo. Doba nabíjania je cca 3,5 hodiny. Použitý Li-ion akumulátor netrpí pamäťovým efektom, takže je možné svetlo kedykoľvek nabíjať.

Počas nabíjania je možné svetlo v núdzi používať, dostupný je len nízky režim. Doba nabíjania sa však predĺži.

Po nabití a vybratí napájacieho kábla, nezabudnite utesniť krytku micro USB konektora.

 

Použitie ako Powerbank:  

Odklopte gumovú krytku Micro-USB konektora spolu s väčšou krytkou USB výstupu na spodnej strane svietidla a pomocou priloženého USB kábla, spojte svietidlo so zariadením, ktorého interný nabíjací akumulátor má byť nabitý. 

Vybíjanie interného akumulátora svietidla je signalizované trvalým fialovým svietením spínača na svietidle, pokiaľ je kapacita akumulátora bicyklocého svietidla viac ako 21%. Ak sa kapacita vybitia akumulátora svietidla dostane pod 21%, začne spínač svietiť na červeno.

Priebeh nabíjania externého akumulátora na zariadenia je znázornené (pokiaľ to zariadenie umožňuje) na samotnom zariadení.

 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymente ich. Krúžky treba tiež premazávať, akby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí. 

Údaje o produkte

Výstupný svetelný výkon
do 1000 lumenov
Dosvit
do 200m

Súvisiace produkty

(V rovnakej kategórii je 16 ks ďalších produktov)