LED Čelovka Armytek Wizard C2 Pro v.3 USB, Studená biela (CW)

99,00 €
S DPH
Úvodná stránka

Svetelný tok (sila svietenia): 3000 lumenov

Dosah svetla : 131 metrov

Napájanie: 1x IMR 18650

Výdrž svietenia maximálny výkon: 30 sec

Výdrž svietenia minimálny výkon: 200 dní

Farba svetla: Studená biela

Množstvo

LED čelovka ArmyTek Wizard C2 Pro USB prekvapí aj profesionála svojou praktickosťou a extrémnym výkonom až 3000lm (2500lm čistý výkon po stratách na optike). Je osadená výkonnou Cree XHP50 LED. Táto čelovka vám poskytne veľké množstvo svetla, pričom kvalitne osvieti cieľ aj široké okolie. So svojím výkonom za použitia LED so studeným odtieňom svetla patrí k piatim najvýkonnejším jednočipovým LED čelovkám. Veľkou výhodou tejto čelovky je jej jednoduché nabíjanie pomocou špeciálneho USB kábla s magnetickou koncovkou. Magnetickú koncovku iba priložíte k zadnej časti čelovky a povolíte viečko akumulátora asi o štvrť otáčky tak, aby koncovka začala svietiť na červeno. Akonáhle začne koncovka svietiť na zeleno, je čelovka nabitá na 100%. Akumulátor však viete vybrať a na počkanie vymeniť za druhý, plne nabitý, vďaka čomu je možná nepretržitá prevádzka a nestane sa, že by Vás čelovka zradila. Hmotnosť vrátane akumulátora je iba 113g, teda patrí aj medzi veľmi ľahké modely. Čelovka je veľmi odolná, odoláva dokonca pádom z výšky až 10m. Spomínané osvetlenie okolia, teda nielen do diaľky ale aj do šírky, je vďaka špeciálnej TIR optike. Tým pádom pokrýva celé periférne videnie a vy môžete používať čelovku celé hodiny bez toho, aby sa váš zrak unavil. Dosah svetla je až 131 metrov a to napriek tomu, že čelovka všetko pred vami presvetlí aj do šírky. Povrchová je špeciálne pogumovaný, čo prispieva k jej odolnosti a zároveň je príjemná na dotyk a nešmýka sa, čo oceníte najmä vo vlhkom prostredí. LED čelovka ArmyTek Wizard C2 Pro je vhodná úplne pre každého, od bežného používania až po profesionálne využitie. Vhodná pre: poľovníkov, rybárov, turistov, bežcov, cyklistov ale aj pre vojenské účely a všetky ostatné odvetvia, kde osvetliť tmavý priestor je nutnosť.

Parametre:

• Použitá LED: XHP50 LED

• Farba svetla: Studená biela

• Životnosť LED: 50000 hod

• Maximálny výstup LED: 3000lm / 2500lm po stratách na optike, čistý výkon

• Dosah svetla: 131 metrov

• Vhodné akumulátory: 1x IMR 18650

• Svietidlo má vďaka TIR optike rovnomerne rozptýlený svetelný kužeľ bez výrazného ohniska

• Tepelná ochrana čelovky proti prehriatiu - Active Thermal Management

• Čelovka má svetelný kužeľ 70° ohnisko (hot spot), 120° halo (spill)

• Počet režimov: 12 Režimov - TURBO3 100%, TURBO2 70%, TURBO1 35%, 15%, 7%, 2%, 0,3%,           0,06%, 0,006%, STROBE3, STROBE2, STROBE1

• Povrch reflektora: TIR optika (kolimátor)

• Materiál: Zliatiny odolného leteckého hliníka Premium Type III hard-400HV s eloxovaným                  anti-abrazívnym povrchom

• Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna

• Maximálna výdrž svietenia: TURBO3 2500lm 30sekúnd, po 30sekundách automaticky klesne na 650lm (max. výkon)

• Maximálna výdrž svietenia: 200 dní (min. výkon)

• Farba svetla: Studená biela

• Odolnosť voči nárazu: z výšky 10m

• Vodeodolnosť: podľa štandardu IPX-68 (do hĺbky 10m)

• Doba svietenia: TURBO3 30sekúnd (2500lm-100%), po 30sekundách automaticky klesne na (650lm-26%) 2 hodiny 45 minút // TURBO2 2minúty (1750lm-70%), potom automaticky klesne na (650lm-26%) 2 hodiny 45minút // TURBO1 9minút (870lm-35%), potom automaticky klesne na (650lm-26%) // 5 hodín 15 minút (370lm-15%), 12 hodín 15 minút (160lm-7% výkon), 43 hodín (45lm-2% výkon), 12 dní (6lm-0,3% výkon), 40 dní (1,5lm-0,06% výkon), 200 dní (0,15lm-0,006% výkon)

• Rozmery: Celková dĺžka: 10,8cm, Priemer hlavy: 2,9cm, Priemer tela: 2,45cm

• Váha: 65g (bez akumulátora / batérie)

Záruka : 10 rokov

Obsah balenia:

Čelovka, popruh na hlavu, montáž na bicykel, klip na opasok, 2x náhradný tesniaci O-krúžok, USB kábel s magnetickou koncovkou, akumulátor Armytek Li-ion IMR 18650 3500mAh, popruh na zápästie. Balenie obsahuje akumulátor / batériu.

Ovládanie čelovky:

Zapnutie a vypnutie vykonáte tlačidlom nad reflektorom. Tlačidlo je nutné stlačiť dostatočnou silou - je konštruované tak aby sa nezaplo pri prenose napríklad v batohu. Ak chcete zamedziť nechcenému zapnutiu na 100%, stačí povoliť zadné veko o asi pol otáčky.

Tlačidlo zároveň slúži ako indikátor stavu akumulátora. Vo vypnutom a zapnutom stave vás informuje blikaním každé 4 sekundy, zeleným svetlom, ak má akumulátor napätie nad 3,4V.

Keď bude napätie už len 3,3V, farba svetla sa bude postupne meniť na červenú a pri napätí 2,9 V bude blikať už len na červeno - akumulátor je treba vymeniť za nabitý alebo nabiť čelovku. Hlboké vybitie začne Wizard signalizovať - bliká na červeno každú sekundu - výkon je následne znížený o asi 25% a postupne klesá asi 30 minút, až na super slabý režim 0,5 lm, v ktorom vie zotrvať ešte niekoľko hodín.

Prehriata čelovka bliká na červeno 3x za sekundu a následne zníži výkon na hodnotu 100 lm - akonáhle sa ochladí, máte späť k dispozícii plný výkon.

Hlboké vybitie akumulátora či prehriatie čelovka signalizuje prerušovaním svetla hlavnej LED.

Super slabé režimy svietenia 0,15 a 1,5 lm zapnete vo vypnutom stave, podržaním vypínača na cca 2 sekundy - rozsvieti sa 0,15 lm, ak podržíte vypínač dlhšie, prepne na 1,5 lm a za nimi nasledujú ostatné režimy, až do 390 lm.

Turbo režim 2500 lm- Zapnete rýchlym trojklikom vypínača počas zapnutého stavu, ak podržíte stlačené tlačidlo na asi 1 sekundu, zapne sa Turbo 2 - 900 lm.

Bežné 3 režimy svietenia prepínate držaním tlačidla a ten ktorý vám vyhovuje, aktivujete pustením vypínača.

Aktivácia STROBE: v zapnutom stave 4x rýchlo po sebe stlačte vypínač - aktivuje sa pomalé blikanie - podržte vypínač : aktivuje sa rýchle STROBE

Taktický mód: Povoľte zadné veko o pol otáčky - stlačte vypínač, držte ho a počas držania vypínača pritiahnite späť veko. Čelovka sa rozvieti, akonáhle pustíte vypínač, čelovka zhasne. V tomto móde svieti výlučne počas stlačeného vypínača - slúži hlavne na morzeovku - signalizáciu na dlhé vzdialenosti, keďže svetlo z čelovky Wizard vidieť až zo vzdialenosti niekoľkých kilometrov!

Intenzita svetla sa zvolí s posledného nastaveného režimu v normálnom móde. Taktický mód opustíte tak, že povolíte veko na asi 2 sekundy o asi pol otáčky a späť pritiahnete.

Nabíjanie:

Pripojte priložený špeciálny USB kábel s magnetickou koncovkou k zadnému skrutkovaciemu veku. Koncovka sa magneticky pripne. USB koniec kábla pripojte napr. do USB rozhrania PC. Kontrolná LED farebná indikácia v magnetickej koncovke kábla začne blikať na červeno. Jemne pootočte zadným skrutkovacím vekom batériovej časti čelovky doprava (tak ako je graficky znázornené zboku na skrutkovacom veku), aby začalo nabíjanie a signalizácia začala svietiť trvale na červeno. Plné nabitie je signalizované trvalým svietením farebnej LED indikácie na zeleno.

Upozornenie:

Ak tesniace O-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich O-krúžkov bude Vaša čelovka chránená voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené:

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - aplikujte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite hlavu aj koniec svietidla

- Batérie vkladajte výlučne kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla

- Li-Ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí

Údaje o produkte

Výstupný svetelný výkon
do 3000 lumenov
Dosvit
do 200m

Súvisiace produkty

(V rovnakej kategórii je 16 ks ďalších produktov)