LED Baterka Fenix HT18 denná biela

129,90 €
S DPH
Úvodná stránka

Svetelný tok (sila svietenia): 1500 lumenov

Dosah svetla: 925 metrov

Napájanie: 1x Li-ion 21700 5000 mAh

Výdrž svietenia maximálny výkon: 1,6 hodín

Výdrž svietenia minimálny výkon: 61 hodín

Farba svetla: Denná biela

Množstvo

Poľovné svietidlo Fenix ​​HT18, patrí k taktickým svietidlám s najväčším dosvitom v ponuke. Mohutný reflektor ponúka dosvit až 925 metrov a svetelný tok až 1500 lúmenov (ANSI). Svetelným zdrojom je vysoko výkonná LED XHP35 HI od amerického výrobcu Cree. Na napájanie slúži jeden Li-ion akumulátor typu 21700 s kapacitou 5000 mAh a zabudovaným nabíjacím USB-C konektorom (akumulátor je súčasťou balenia), v prípade núdze možno k napájaniu využiť aj 18650 akumulátor s pribalenou redukciou. LED svietidlo Fenix ​​HT18 disponuje celkom piatimi funkciami svietenia bieleho svetla s výdržou až 61 hodín, vrátane stroboskopického blikania. V zadnej časti svietidla je taktický spínač umožňujúci okamžitú aktiváciu namačknutím. Naviac je súčasťou balenia aj červený a zelený filter. So svietidlom sú kompatibilné montáže na dlhú zbraň, vhodný káblový spínač plánuje výrobca ponúkať od februára 2020. Fenix ​​HT18 je špičkovým svetelným nástrojom pre profesionálov, poľovníkov a všetkých užívateľov, požadujúcich čo najdlhší dosvit do diaľky.


Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

 

Parametre: 

 • Použitá LED: XHP35 HI
 • Farba svetla: Denná biela
 • Životnosť LED: 50000hod.
 • Maximálny výstup LED: 1500 lumenov
 • Dosah svetla: 925 metrov 
 • Vhodné akumulátory/ batérie: 1x 21700 akumulátor/ Núdzovo 1x 18650 (znížený výkon na 1100lm)
 • Inteligentná ochrana proti prehriatiu: pokiaľ teplota LED prekročí 65 stupňov, svietidlo automaticky zníži výkon
 • Elektronika s digitálnou konštantnou reguláciou výkonu, ochranou proti opačnému vloženia batérií a ochranou proti príliš hlbokému vybitiu akumulátora
 • Svietidlo má pamäť a možno ju zapnúť v poslednom nastavenom režime (neplatí pre zábleskový režim)
 • Lichobežníkové závity, vysoko odolné voči opotrebeniu
 • Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom
 • Akumulátor uložený medzi 2 pružinami - bez problémov znáša spätné rázy pri použití na zbrani
 • Taktický vypínač na konci svetla (funkcia okamžitého zapnutia/ vypnutia - Momentary On/ Off)
 • Počet režimov: 5 Režimov - TURBO 100%, 33%, 10%, 2%, STROBE
 • Pamäť režimov: Áno
 • Povrch reflektora: SMO leštený hladký - Kolimátor
 • Materiál: Vyrobené z leteckého tvrdeného hliníka, odolný povrch - Type III hard anodized
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: 1,40hod. (obmedzené teplotou svietidla) (max. výkon)
 • Maximálna výdrž svietenia: 61hod. (min. výkon)
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1m
 • Vodeodolnosť: podľa štandardu IP68
 • Doba svietenia: TURBO 100% 1500lm (1,40hod.) -> 33% 500lm (4hod.15min.) -> 10% 150lm (20hod.15min.) -> 2% 30lm (61hod.)
 • Rozmery: Celková dĺžka: 18,4cm, Priemer reflektora: 6,8cm, Priemer tela: 2,6cm
 • Váha: 220g (bez akumulátora/ batérie)

 

Obsah balenia:

Svietidlo, Li-ion akumulátor 21700 21ARB-L21-5000U, nabíjací USB-C kábel, zelený filter, červený filter, šnúrka na zápästie, puzdro na opasok, náhradný o-krúžok, náhradná krytka spínača, redukcia ALF-18 pre použitie akumulátora 18650. Balenie obsahuje akumulátor/ batériu.

 

Ovládanie svietidla:

Pre zapnutie, stlačíte hlavný vypínač umiestnený na konci svietidla, pre okamžitú aktiváciu tlačidlo namáčknite. Stlačením bočného tlačidla, môžete kedykoľvek počas prevádzky prepínať medzi režimami výkonu. Pre aktiváciu stroboskopu je nutné podržať bočné tlačidlo po dobu 0,8 sekundy. Po ďalšom krátkom stlačení sa svietidlo vráti do pôvodného režimu. Svietidlo si pamätá posledný navolený režim (funguje len u režimov stáleho svietenia).

Upozornenie na vybité batérie - svietidlo postupne automaticky prepne do najnižšieho režimu a indikátor v bočnom tlačidle začne červeno blikať.

Farebná indikácia - Pri každom zapnutí sa aktivuje na tri sekundy indikačná LED v bočnom tlačidle svietidla. Ak indikačná dióda svieti na zeleno je akumulátor nabitý na viac ako 85%. Zelené blikanie znamená 50-85% kapacity. Ak svieti na červeno, je nabitý na 25-50%. Červené blikanie značí, že zostáva menej ako 25% kapacity akumulátora. (Funguje iba pri použití Li-ion akumulátorov 21700 a 18650).

Inteligentná ochrana proti prehriatiu - ak vzrastie teplota svietidla nad 65 °C, tak začne automaticky znižovať výkon v pozvoľných krokoch, kým sa nedosiahne na 800 lúmenov. Akonáhle teplota svietidla klesne pod 65 ° C, tak sa výkon opäť automaticky zvýši na pôvodnú úroveň. Prevádzka na najvyššej úrovni výkonu tak nie je obmedzený časovo, ale iba teplotou.

 

Nabíjanie Li- ion akumulátora 21700 cez konektor Micro-USB:

Pripojte kábel USB do rozhranie napr. PC a druhý koniec do bočného konektora Micro-USB na akumulátore a nabíjajte. Červené svetlo na hornej strane akumulátora svieti. Keď je plne nabitý, zmení sa na zelenú farbu.

Akumulátor je však možné nabíjať aj v štandardných nabíjačkách na Li-ion akumulátory.

 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí. 

Fenix

Údaje o produkte

Výstupný svetelný výkon
do 2000 lumenov
Dosvit
do 900m

Súvisiace produkty

(V rovnakej kategórii je 16 ks ďalších produktov)