Bicyklové svietidlo Olight RN 120, 120lm zadné, Micro USB nabíjateľné

39,90 €
S DPH
Úvodná stránka

Svetelný tok (sila svietenia): 120 lumenov

Dosah svetla: viditeľnosť až do 1500 metrov

Napájanie: Vstavaný Li-POL akumulátor 480mAh 3,6V

Výdrž svietenia maximálny výkon: 1,5 hod

Výdrž svietenia minimálny výkon: 5 hod 10 min

Farba svetla: Červená 

Množstvo

Profesionálne zadné svetlo na bicykel, ktoré vďaka efektívnym LED diódam, poskytuje lúč svetla až 120 lúmenov, viditeľný pre ostatných účastníkov cestnej premávky na vzdialenosť až 1500m. Uhol svietenia je 260 °C. Telo LED svetla je vyrobené z ľahkého a odolného plastu. Systém vnútorných tesnení, zaisťuje vodeodolnosť na úrovni štandardu IPX6 (prúd vody prúdiaci z rôznych smerov s kapacitou až 100 litrov za minútu). Zdrojom napájania je zabudovaný polymérový akumulátor s kapacitou 480mAh 3,6V. Nabíjanie je riešené pomocou 1A Micro USB vstupu, cez ktorý sa pri použití napr. 1A nabíjačky (nie je obsahom balenia) od mobilného telefónu, nabije RN120 za 1hod. Umožňuje nepretržitú prevádzku až 20hod. (v režime 20 lúmenov). Obsluha LED svetla je jednoduchá a intuitívna. Prevádzkové režimy sa menia cyklivkým stláčaním spínača. Jedným stlačením spínača vo vypnutom stave, vás indikačná LED v spínači, farebne informuje o úrovni nabitia akumulátora. Ponúka 8 režimov - Automatická brzda 100%, 67%, 38%, 17% a blikacie režimy Dýchanie, Kométa, Blesk, Interaktívny okolitý režim (automatický deň/ noc), Bicyklové Svietidlo RN120, využíva pokročilé snímače pohybu (Smart Motion Sensor) a svetla (Sensor okolitého svetla), ktoré po zvolení príslušného prevádzkového režimu, automaticky upravia režim a výkon svetla v závislosti od podmienok prostredia a pri prudkom brzdení svetlo zosília.

 

Parametre:

 • Použitá LED: 1x Cree Ultra svietivá červená LED, Postranné červené SMD LED
 • Farba svetla: Červená 
 • Životnosť LED: 50000hod.
 • Maximálny výstup LED: 120lm
 • Dosah svetla: Viditeľné na 1500m
 • Vhodné akumulátory/ batérie: Vstavaný LiPo aku. 480mAh 3,6V
 • Senzor otrasu (pohybu) a intenzity svetla
 • Detekcia brzdenia a riadenia intenzity svetla
 • Počet režimov: 8 Režimov - Automatická brzda 100%, 67%, 38%, 17%, blikací režim Dýchanie, Kométa, Blesk, Interaktívny okolitý režim (automatický deň/ noc)
 • Pamäť režimov: Áno
 • Materiál: Tvrdený ABS plast
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: Automatická brzda 3sek., inak druhý najvyšší režim svietenia 80lm 1hod.30min. (max. výkon) 
 • Maximálna výdrž svietenia: 5hod.10min. (min. výkon)
 • Doba svietenia: 3sek. (100% svietenie automatická brzda-120lm), 1hod.30min. (67%-80lm), 2hod.50min. (38%-45lm), 5hod.10min. (17%-20lm), Dýchanie 2hod.50min., Kométa 3hod.10min., Blesk 10hod., Interaktívny okolitý režim (automatický deň/ noc) od 2hod.50min - 16hod. v závislosti od intenzity svetla
 • Odolnosť voči nárazu: Z výšky 1m
 • Vode odolnosť: Podľa štandardu IPX6
 • Rozmery: 3 x 3,4 x 3,2cm
 • Váha: 26g (s akumulátorom/ batériou)

 

Obsah balenia:

Zadné svetlo so vstavaným akumulátorom Li-Po 480mAh 3,6V, 1x plastová montáž na sedlovku s gumeným uchytením, 1x Micro USB kábel.

 

Ovládanie svietidla:

Zadné svetlo sa zapína/ vypína horným spínačom - jeho podržaním na cca 2sek. Jednotlivé režimy svietenia sa prepínajú cyklickým stláčaním spínača.

Do módu blikacích režimov sa dostanete v zapnutom stave, 2x rýchlim kliknutím spínača. Následne cyklicky prepínate spínač a volíte medzi blikacími módmi: Dýchanie, Kométa, Blesk + Interaktívny okolitý režim (automatický deň/ noc).

Uchytenie na sedlovku bicykla je pomocou montáže na sedlovku s gumeným uchytením.

Senzor otrasu (pohybu) a intenzity svetla sa nenastavuje pri spustenom svietidle mauálne, preklikaním do režimu Okolitý režim (automatický deň/ noc).

Svietidlo má pamäť na posledný zvolený režim (úroveň svietenia).

Farebná ndikačná LED v spínači - Jedným stlačením spínača vo vypnutom stave, vás indikačná LED v spínači, farebne informuje o úrovni zostatkovej kapacity vstavaného akumulátora. Keď svieti na zeleno, zostatková kapacita akumulátora je 21-100%, červené indikačné svietenie značí 6-20% energie a blikajúca červená indikácia v spínači značí 0 - 5% zostávajúcej energie.

 

Nabíjanie:

Zo zadnej strany svietidla sa nachádza gumený kryt, pod ktorým sa nachádza Micro-USB port. Odklopte ho a do Micro-USB konektora, pripojte priloženený Micro USB kábel a druhý koniec kábla s USB, zapojte napr. do USB rozhrania PC. Počas nabíjania podsvietenie bliká na červeno, po nabití na plný stav, svieti konštantne.

 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí. 

Údaje o produkte

Výstupný svetelný výkon
do 100 lumenov
Dosvit
nad 1000m

Súvisiace produkty

(V rovnakej kategórii je 16 ks ďalších produktov)