LED Čelovka Mactronic NIPPO 1.9 RC, Nabíjateľná USB

42,90 €
S DPH
Úvodná stránka

Svetelný tok (sila svietenia): Hlavná LED 190 lumenov, bočná LED 55 lumenov

Dosah svetla: 80 metrov

Napájanie: Vstavaný akumulátor

Výdrž svietenia maximálny výkon: Hlavná LED 1hod 45min, Bočné teplé LED 8hod

Výdrž svietenia minimálny výkon: Hlavná LED 53hod, Bočné LED 70hod

Farba svetla: studená biela, teplá biela

Množstvo

Mactronic NIPPO 1.9 RC je praktická čelovka, ktorá je osadená jednou hlavnou bielou Cree XP-G2 LED so studením odtieňom svetla, pre ďaleký dosah. Po stranách sa nachádzajú štyri 5 mm Nichia LED s príjemným teplým odtieňom bieleho svetla, pre široký rozptyl svetla do priestoru, ktoré poskytujú svietenie napr. kempovaní, prácach okolo domu. Priemerná veľkosť je jedna z hlavných predností tejto čelovky. Však najväčšou prednosťou NIPPO 1.9 RC je vstavaný nabíjací akumulátor Li-ion 1200mAh 3,7V v tele čelovky, ktorý jednoducho nabijete priloženým USB káblom a pripijením napr. k PC. Čelový popruh je z vnútornej strany potiahnutý dvomi silikónovými pásikmi pre pohodlný a pevný úchyt na hlave. NIPPO 1.9 RC skrýva široké spektrum funkcií a využitia. Maximálny výstup hlavnej stredovej LED je 190lm s dosahom svetla 80m, čo zaručuje vašu bezpečnosť a dostatočne dobrú viditeľnosť za všetkých okolností. Postranné štyri LED s teplým odtieňom svetla majú maximálny výstup 55lm a dosah svetla 8m. Okrem toho, že je odolná voči pádom a vode, má integrovaný systém plynulej regulácie svetla - ADS (držaním spínača sa plynule mení intenzita svietenia LED) a zámku spínača, takže sa sama od seba nespustí, čo je výhoda napríklad pri preprave. Čelovka je vyrobená z tvrdeného plastu, čiže je dostatočne pevná. Je tak malá a ľahká, že by mala byť zahrnutá vo výbave každého milovníka behania, alebo vyznávača outdoorových aktivít, kempovania atď.

 

Parametre:

 • Použitá LED: 1x Cree XP-G2+4x 5mm Nichia LED
 • Životnosť LED: 80000 h
 • Maximálny výstup LED: 190+55 lm
 • Dosah svetla: 80+8m
 • Vhodné akumulátory/ batérie: vstavaný akumulátor Li-ion 1200mAh 3,7V
 • Počet režimov: Plynulá regulácia ADS hlavná LED - 100%-10%
 • Počet režimov: Plynulá regulácia ADS 4x bočná LED - 100%-10%
 • Pamäť režimov: Áno
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Bledo šedá
 • Maximálna výdrž svietenia: Hlavná LED - 1hod.45min., Bočné teplé LED - 8hod. (Max. výkon)
 • Maximálna výdrž svietenia: Hlavná LED - 53hod., Bočné LED - 70hod. (Min. výkon)
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1m
 • Vodeodolnosť: IPX4
 • Doba svietenia: Hlavná LED - od 1hod.45min. (190lm-100%) - 53hod. (19lm-10%)
 • Doba svietenia: 4x Bočné teplé LED - od 8hod. (55lm-100%) - 70hod. (5,5lm-10%)
 • Rozmery: 59 x 46 x 40mm
 • Váha: 66g (bez akumulátora/batérie)

 

Obsah balenia:

Čelovka, popruh na hlavu, 1x popruh, vstavaný akumulátor Li-ion 1200 mAh 3,7V, micro USB kábel. Balenie obsahuje batériu/ akumulátor.

 

Ovládanie svietidla:

Čelovka sa zapína, vypína dvojitým spínačom z vrchu čelovky. Rýchlim stláčaním pravého spínača, zapnete a vypnete hlavnú LED. Podržaním tohto spínača cca 2 sec. v zapnutom stave, sa začne automaticky meniť intenzita svetla - systém ADS (držaním spínača sa plynule mení intenzita svietenia LED). Intenzita sa mení plynule od 10% po 100%, následne svetlo 2x preblikne a intenzita sa mení opačne od 100%-10% a stále dookola, pokiaľ nepustíte stlačený spínač. Pri požadovanej intenzite pustíte dovtedy stlačený spínač. Čelovka si pamätá naposledy zvolenú intenzitu svetla. Stlačením druhého spínača, zapnete štyri postranné LED s teplým odtieňom bieleho svetla. Intenzitu meníte podržaním tohto spínača cca 2 sec. Intenzita sa mení plynule od 10% po 100%, následne svetlo 2x preblikne a intenzita sa mení opačne od 100%-10% a stále dokola, pokiaľ nepustíte stlačení spínač.

Nabíjanie:

Pre nabíjanie čelovky je treba dostať sa k micro USB vstupu, ktorý sa nachádza vo vnútri tela čelovky. Povytiahnutím smerom hore tmavo šedého úchopu z vrchnej strany čelovky, rozklopíte čelovku. Do Micro USB konektora pripojíte jeden koniec USB bábla a druhý koniec napr. k PC. Nabíjanie je signalizované svietením červenej indikačnej LED. Pri plnom nabití sa LED kontrolka rozsvieti na zeleno. Odpojte Micro USB kábel a zavrite čelovku. 

 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.

Mactronic

Údaje o produkte

Výstupný svetelný výkon
do 200 lumenov
Dosvit
do 100m

Súvisiace produkty

(V rovnakej kategórii je 16 ks ďalších produktov)