Nabíjačka Fenix ARE-X2 (Li-ion a NiMH), použiteľná aj ako Power bank

17,90 €
S DPH
Úvodná stránka

Fenix ARE-X2 na Li-ion a NiMH/ NiCd akumulátory. Pri vložení nabitého Li-ion akumulátora, funguje aj ako záložný zdroj (Power bank). Každý nabíjací slot je monitorovaný nezávisle, takže je možné naraz nabíjať aku. rôznych veľkostí, kapacít, chem.zložení.

Množstvo

Kompaktná dvojkanálová USB nabíjačka Fenix ARE-X2 na Li-ion a NiMH/ NiCd akumulátory. Pri vložení nabitého Li-ion akumulátora, funguje aj ako záložný zdroj (Power bank), pre nabíjanie USB zariadení (mobilné telefóny, MP3 prehrávače a ďalšie). Nabíjačka je určená pre 3,7V a 3,6V Lítium iónové akumulátory a 1,2V Nikel-metalhydridové a Nikel-kadmiové akumulátory veľkosti AA, AAA. Každý nabíjací slot je monitorovaný nezávisle, takže je možné naraz nabíjať akumulátory rôznych veľkostí, kapacít a dokonca aj rôznych chemických zložení (Li-ion aj NiMH/ NiCd je možné nabíjať naraz).

 

Parametre: 

  • Počet kanálov: Dva nezávisle monitorované nabíjacie kanály, nabíjací algoritmus CC/ CV
  • Dve úrovne nabíjacieho prúdu - 400mA a 1000mA. Nabíjací prúd je volený automaticky podľa dĺžky a typu akumulátorov
  • Ukončenie nabíjania: pri napätí akumulátora maximálne 4,20V pri Li-ion akumulátoroch 
  • Podporované Li-ion akumulátory: 26650, 18650, 17670, 18500, 18490, 18350, 17500, 14500, 16340, RCR123// Možno nabíjať aj všetky nabíjateľné tužkové AA a mikrotužkové AAA akumulátory
  • Ochrana: proti opačnému vloženia akumulátorov, skratu, prebitiu a príliš hlbokému vybitiu
  • Rozmery: 115 x 63 x 30 mm
  • Váha: 96 g

 

Obsah balenia:

Nabíjačka, micro USB kábel.

 

Ovládanie: 

Parametre USB výstupu: Pri vložení nabitého Li-Ion akumulátora, funguje aj ako záložný USB zdroj pre nabíjanie mobilných telefónov a ďalších USB zariadení.

Parametre USB výstupu: 5V, 1000 - 1500 mA (podľa kapacity vloženého akumulátora).

Nabíjanie akumulátorov: Nabíjačku zapojte pomocou priloženého USB káblu do počítača, sieťového USB adaptéra alebo USB adaptéra do auta. Na napájanie je možné použiť aj štandardné nabíjačky na mobilný telefón s micro-USB konektorom. Vložte vybitý akumulátor, následne budú indikačné LED signalizovať priebeh nabíjania. Ak bliká jedna LED, je akumulátor nabitý na menej ako 30%, jedna svietiace LED a druhá blikajúca značí nabitie na 30% až 70%, dve svietiace LED a tretia blikajúca signalizuje stav nabitia 70% až 95%. Plné nabitie akumulátora značí stále svietenie všetkých troch stavových LED.

Nabíjanie USB zariadení (použitie ako záložný USB zdroj Power bank): Vložte do nabíjačky nabité akumulátory (funguje len s typom Li-ion). Zapojte USB kábel do výstupného USB konektora a pripojte nabíjané zariadenie. Počas nabíjania (napr. Mobilného telefónu) blikajú indikačné LED. Po ukončení nabíjania, či vybitia zdrojového akumulátora, indikačné LED úplne zhasnú.

Indikácia stavu nabitia akumulátorov: Po vložení akumulátora, nabíjačka po troch sekundách zobrazí jej aktuálny stav nabitia. Ak svieti jedna stavová LED, potom je akumulátor nabitý na 10% až 40%, dve LED značia 41% až 80% a tri LED signalizujú nabitie na viac ako 80%. Ak sa nerozsvieti žiadna stavová LED, tak je akumulátor nabitý na menej ako 10%.

 

Upozornenie:
Nedoporučuje sa vkladať a nabíjať neznačkové a necertifikované akumulátory. Nedoporučuje sa nabíjať nechránené akumulátory, v opačnom prípade je nutné kontrolovať Voltáž akumulátora. Pri dosiahnutí 4,2V, treba akumulátor vybrať z nabíjačky, aby nedošlo k prehrievaniu a prebitiu akumulátora. Pri nabíjaní skontrolujte stav kontrolných LED na nabíjačke, či svietia tak, ako je uvádzané v návode na použitie. Vkladajte len tie typy akumulátorov, ktoré sú pre daný typ nabíjačky určené.
 
Fenix

Súvisiace produkty

(V rovnakej kategórii je 16 ks ďalších produktov)