LED Baterka Klarus E1 + Li-ion Micro-USB akumulátor 2600mAh 3,7V

54,90 €
S DPH
Úvodná stránka

Svetelný tok (sila svietenia): 1000 lumenov

Dosah svetla: 190 metrov

Napájanie: 1x 18650 3,7V

Výdrž svietenia maximálny výkon: 1,5 hod

Výdrž svietenia minimálny výkon: 433 hod

Farba svetla: Studená biela

Množstvo

Klarus E1 je výkonné kompaktné svietidlo z radu EDC (pre každodenné použitie), ktoré je napájané špeciálnym Li-ion nabíjateľným akumulátorom s Micro-USB 18650 s kapacitou 2600mAh 3,7V. Svietidlo je priaznivých rozmerov. V hlave svietidla je osadená výkonná CREE XP-L HI LED s maximálnym výstupom 1000lm. Farba svetla je studená biela (CW). Dosah svetla, na ktoré táto LED baterka dosvieti je 190m. Reflektor v hlave svietidla sa odlišuje od konkurencie, prekladaným kruhovytým vyhotovením - slúži pre rozptyl svetla nie len do diaľky, ale aj do priestoru. E1 je vybavená aj hlbokým kovovým klipom pre uchytenie svietidla na vrecko nohavíc, ktorý umožňuje schovať celú dĺžku svietidla do vrecka. Takže svietidlo je pripnuté z vnútra a neni ho z vonka vôbedu vidieť. Na ovládanie svietidla slúžia dve tlačidlá, umiestnené v zadnom taktickom spínači. Okrúhlym tlačidlom sa svietidlo zapína/ vypína a podlhovastým sa menia režimy svietenia. Spínače sa z vypnutého stavu, dajú ovládať aj momentovo (len počas doby držania spínača) - jemným namáčknutím. Na dodávaný Li-ion akumulátor 18650 2600mAh, vydrží na najnižčšom režime svietiť až 18 dní. Nabíjanie Li-ion akumulátora prebieha pomocou Micro USB kábla a konektora Micro USB na Li-ion akumulátore. Nabíjací prúd je až 1A. K1 má dve užívateľské prostredia (Módy): Taktický a Outdoorový. Spolu štyri režimy svietenia a dva zábleskové: 100%, 40%, 10%, 0,2, STROBE, SOS. Charakteristickým znakom pre toto svietidlo je dvojitý taktický spínač na konci tela svietidla. Telo svietidla je vyrobené zo zliatiny tvrdeného leteckého hliníka, čo je zárukou pevnosti a odolnosti. Je vodeodolné podľa štandardu IPX-8 (2m).  Klarus E1 má všestranné využitie, možno ho použiť v ozbrojených zložkách, ale aj na bežné využitie, turistike, kempovaní.
 


Parametre:

 • Použitá LED: CREE XP-L HI LED
 • Farba svetla: Studená biela
 • Životnosť LED: 50000 hod.
 • Maximálny výstup LED: 1000lm
 • Dosah svetla: 190m
 • Vhodné akumulátory/ batérie: 1x 18650 3,7V
 • Svietidlo má výrazne širšie ohnisko s postupným prechodom do halo
 • Počet režimov: 6 Režimov - 100%, 40%, 10%, 0,2, STROBE, SOS
 • Pamäť režimov: Áno
 • Povrch reflektora: Textúrovaný reflektor 
 • Materiál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka 6061-T6
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: 1,5hod. (max. výkon) 
 • Maximálna výdrž svietenia: 433hod. (min. výkon)  
 • Pracovné napätie: 2,5 ~ 4,2V
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1m
 • Vodeodolnosť: podla štandardu IPX-8
 • Doba svietenia: 1,5hod. (1000lm-100%), 3,4hod. (400lm-40%), 433hod. (2lm-0,2%)
 • Rozmery: Celková dĺžka: 105,1mm, Priemer tela: 22,8mm, Priemer Hlavy: 2,3mm
 • Váha: 50,5g (bez akumulátora/ batérie)

 

Obsah balenia:

Svietidlo, šnúrka na zápästie, Micro USB kábel, 1x Micro USB 1A Li-ion 18650 2600mAh 3,7V akumulátor, prenosné púzdro, 1x náhradný O-krúžok.

 

Ovládanie svietidla:

V prvom rade, odskrutkujte zadné veko svietidla. Môže sa tam z výroby nachádzať plastový medzikus (pri mínusom póle Li-ion akumulátora). Odstránte ho a naskrutkujte späť veko. Na ovládanie svietidla slúžia dve tlačidlá, umiestnené v zadnom taktickom spínači. Okrúhlym tlačidlom sa svietidlo zapína/ vypína a podlhovastým sa menia režimy svietenia. Spínače sa z vypnutého stavu, dajú ovládať aj momentovo (len počas doby držania spínača) - jemným namáčknutím.

Prepínanie outdoorového a taktického módu: Z výroby je prednastavený outdoorový mód. Na svietidle je možné prepínať outdoorový (ultranízke svietenie) alebo taktický mód (STROBE) vo vypnutom stave, stlačením podlhovastého tlačidla zmeny režimov.

Zmena na taktický mód, prebieha nasledovne: Vo vypnutom stave, stlačte a podržte cca 5sek. stlačený podlhovastý spínač. Indikačná LED z bočnej strany hlavy svietidla, začne striedavo meniť farbu (zelená/ červená). Následne stlačte a podržte aj okrúhly spínač na cca 3sec. a oba spínače naraz pustite. Pri opätovnom zapnutí svietidla v momentovom režime (vo vypnutom stave, stlačením podlhovastého spínača) sa svietidlo nachádza v taktickom režime (momentová aktivácia STROBE). Pre opätovné vrátenie do outdoorového režimu, postup opakujte.

Farebná LED indikácia stavu vybitia Li-ion akumulátora - Nachádza sa z bočnej strany hlavy svietidla: 

Keď svieti na zeleno, je kapacita 100%-70%

Keď svieti na oranžovo, je kapacita 70%-30%

Keď svieti na červeno, je kapacita menej ako 30%

Keď bliká na červeno, je kapacita menšia ako 10%

 

Nabíjanie:

Pripojte kábel Micro USB do bočného konektora Micro-USB konektora akumulátora a druhý koniec zapojte napr. do USB rozhrania PC. Farebná LED indikácia je na hornej strane akumulátora a svieti pri nabíjaní na červeno. Keď je plne nabitý, zmení sa na zelenú farbu.

Akumulátor je však možné nabíjať aj v štandardných nabíjačkách na Li-ion akumulátory s nabíjacím prúdom 2A (max.3,6A).

 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.

Údaje o produkte

Výstupný svetelný výkon
do 1000 lumenov
Dosvit
do 200m

Súvisiace produkty

(V rovnakej kategórii je 16 ks ďalších produktov)