LED Čelovka Mactronic CAMO, ZOOM

44,50 €
S DPH
Úvodná stránka

Svetelný tok (sila svietenia): 300 lumenov

Dosah svetla: 190 metrov

Napájanie: akumulátory/batérie: 3x AA 1,5V alebo 3x AA Ni-MH 1,2V

Výdrž svietenia maximálny výkon: 8,5 hod

Výdrž svietenia minimálny výkon: 150 hod

Farba svetla: studená biela, červená

Množstvo

Čelovka Mactronic CAMO má veľmi pohodlné nastavenie rozptylu svetla, pomocou funkcie Focus (ZOOM). Veľkou výhodou na čelovke CAMO je fokusovatelný reflektor so sférickou šošovkou (ZOOM optikou), vďaka ktorej si môžete jednoduchým pootočením bežca zo spodnej strany čelovky, svetelný lúč rovnomerne rozšíriť pri použití presvetlenia veľkých priestorov alebo zúžiť pri osvetlení ďalekých cieľov. Svietidlo je napájané na tri klasické tužkové batérie (AA), ktoré sú aj súčasťou balenia. Maximálny výstup LED je 300 lm s dosahom svetla až 190 m, čo zaručuje vašu bezpečnosť a dostatočne dobrú viditeľnosť za všetkých okolností. Je vybavená možnosťou odňatia samotnej čelovky od batériového púzdra s popruhom v ktorom sú umiestnené batérie a vďaka prídavnému káblu (súčasť balenia) predĺži kábel na vzdialenosť 1 m, čiže možete nosiť čelovú časť bez popruhu zvlášť, napr. v ruke ako ručnú LED baterku a nemusíte ju mať nasadenú na hlavovom popruhu. Mactronic Camo má tri biele svetelné režimy a jeden zábleskový režim STROBE. V zadnej časti batériového púzdra je umiestnená červená LED, čo využijete napr. pri jazde na bicykli, turistike, behu atď. Červená LED má dva svetelné režimy: Svietenie, Blikanie, ktorá sa zapína zvlášť spínačom z boku púzdra. Čelovka je vyrobená z tvrdeného plastu, čiže je dostatočne pevná a je tiež odolná proti vlhkosti, nečistotám, prachu a pádu z výšky 1 m. Mactronic CAMO je praktická a univerzálna čelovka, ktorá má skvelú Focus funkciu rozširovania a zužovania svetelného lúča (ZOOM-u). Je skvelým pomocníkom pri poľovačkách, kempovaní, turistike, behu, jazde na bicykli, ale aj prácach okolo domu.

 

Parametre:

 • Použitá LED: 1x Luxeon T, Červená LED na zad. bat. púzdre
 • Životnosť LED: 80000 h
 • Maximálny výstup LED: 300 lumenov
 • Dosah svetla: 190 m
 • Vhodné akumulátory/ batérie: 3x AA 1,5V/ 3x AA Ni-MH 1,2V
 • Počet režimov: 4 Režimy - 100%, 53%, 10%, STROBE
 • Počet režimov: 2 Režimy zadná červená LED - Svietenie 100%, Blikanie 
 • Pamäť režimov: Nie
 • Zoom optika
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Zelená
 • Maximálna výdrž svietenia: 8,5hod. (max. výkon)
 • Maximálna výdrž svietenia: 150hod. (min. výkon) 
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1m
 • Vodeodolnosť: IPX4
 • Doba svietenia: Predná biela LED - 8,5hod. (300lm-100%), 20hod. (159lm-53% výkon), 150hod. (30lm-10% výkon)
 • Doba svietenia: Predná červená LED - Svietenie 125hod. (100%), Blikanie
 • Rozmery: Čelovka 73 x 54 x 38mm, Batériové púzdro: 82 x 52 x 28 mm 
 • Váha: 198g (bez akumulátora/batérie)

 

Obsah balenia: čelovka, popruh na hlavu, púzdro na batérie s červenou LED, 3x AA 1,5V batérie, predlžovací kábel. Balenie obsahuje batériu/ akumulátor.

 

Ovládanie svietidla:

Čelovka sa zapína, vypína spínačom z vrchu čelovky. Týmto spínačom sa aj cyklicky menia 4 režimy svietenia bielej LED. Keď chcete čelovku vypnúť, musíte prejsť všetky režimy. Zadná červená LED sa zapína spínačom z boku zadného batériového púzdra. Ním sa menia aj dva svetelné režimy červenej LED. Pre vypnutie je treba prejsť cyklicky oba režimy.

 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.

Mactronic

Údaje o produkte

Výstupný svetelný výkon
do 300 lumenov
Dosvit
do 200m

Súvisiace produkty

(V rovnakej kategórii je 16 ks ďalších produktov)