Bicyklové svietidlo Olight RN 100 TL, 100lm zadné, Micro-USB nabíjateľné

42,90 €
S DPH
Úvodná stránka

Svetelný tok (sila svietenia): 100 lumenov

Dosah svetla: viditeľnosť až do 2400 metrov

Napájanie: Vstavaný Li-POL akumulátor 800mAh 3,7V

Výdrž svietenia maximálny výkon: 1,5 hod

Výdrž svietenia minimálny výkon: 12 hod

Farba svetla: Červená 

Množstvo

Inteligentné zadné svietidlo na bicykel Olight RN 100 TL, predstavuje vysoko kvalitné citlivé svietidlo na pohyb. Má zabudovaný akcelerometer. LED zadné svetlo na bicykel, poskytuje svetelný výkon až 100 lúmenov, viditeľný pre ostatných účastníkov cestnej premávky na vzdialenosť až 2400m. Svietidlo pri spomalení alebo brzdení prechádza do sériového režimu snímania, ktoré púta pozornosť. Nezáleží, či jazdíte počas dňa, vo večerných hodinách alebo v tme, toto svietidlo ponúka aktívne blikajúce a inteligentné režimy svietenia. Vždy ste si tak istý, že ste v bezpečí a viditeľní. Svetlo je vhodné na každodennú jazdu po ceste, rekreačnú a cestnú cyklistiku. Najmä vo večerných a skorých ranných hodinách, kedy je svetelnosť nižšia. Aktivita svietidla spočíva jedným jednoduchým stlačením tlačidla, kedy sa nastaví režim blikania. Dvojité stlačenie sa prepínajú cyklické vzory. Dlhším podržaním tlačidla sa svietidlo vypína a zapína. Svietidlo si pamätá režim, ktorý bol používaný naposledy pred vypnutím. V modely svietidla na bicykel RN 100 TL sa nachádza vstavaná LED dióda, ktorá svieti načerveno, pokiaľ je vstavaný LiPo akumulátor s kapacitou 800mAh 3,7V takmer vybitý. Ak zostáva akumulátoru len posledných 20 minút (5% batérie), svietidlo sa automaticky prepne na blikajúci režim s najnižším výkonom. Ten zabezpečuje, že sa v prípade tmy, dostanete bezpečne domov. Nabíjanie je riešené pomocou 1A Micro-USB vstupu, cez ktorý sa pri použití napr. 1A nabíjačky (nie je obsahom balenia) od mobilného telefónu, nabije RN100 TL za cca 1hod. Umožňuje nepretržitú prevádzku až 12hod. (v interaktívnom režime). Inteligentný snímač jasu je vytvorený tak, aby detekoval okolité svetlo a automaticky dokáže upraviť výstup svietidla. Pri brzdení sa pohybové čidlo automaticky zapína a rozsvieti sa len za 0,3 sekundy na maximum. Upevnenie v štýle quarter lock, umožňuje jednoducho namontovať svietidlo na akékoľvek sedadlo. Telo LED svetla je vyrobené z ľahkého a odolného ABS plastu. Systém vnútorných tesnení, zaisťuje vodeodolnosť na úrovni štandardu IPX6 (prúd vody prúdiaci z rôznych smerov s kapacitou až 100 litrov za minútu). Bicyklové Svietidlo RN100 TL, využíva pokročilé snímače pohybu (Smart Motion Sensor) a svetla (Sensor okolitého svetla), ktoré po zvolení príslušného prevádzkového režimu, automaticky upravia režim a výkon svetla v závislosti od podmienok prostredia a pri prudkom brzdení svetlo zosília.

Úrovne svietenia:

Konštantná úroveň

Automatické svetlo: 100lm

Úroveň 1: -

Úroveň 2: Nízka – 18lm, Činnosť 3,5hod.

               Stredná – 36lm

Úroveň 3: Vysoká – 72lm, Činnosť 2hod.

 

Výstup úrovne (Breathe)

Automatické svetlo: 100lm

Úroveň 1: -

Úroveň 2: 0-72-0lm

 

Výstup úrovne (Blesk)

Automatické svetlo: 100lm

Úroveň 1: -

Úroveň 2: 72-0lm, 2,5hod.

Úroveň 3: 0-72lm, 3,5hod.

Úroveň 4: 72-0lm, 5-6hod.

 

Výstup úrovne (Smart)

Automatické svetlo: 100lm

Úroveň 1: Deň, 5-70lm

Úroveň 2: Noc, 3-70lm, 12hod.

Úroveň 3: Svetlo Smart, 3hod.

 

Parametre:

 • Použitá LED: 1x Cree Ultra svietivá červená LED, Postranné červené SMD LED
 • Farba svetla: Červená 
 • Životnosť LED: 50000hod.
 • Maximálny výstup LED: 100lm
 • Dosah svetla: Viditeľné na 2400m
 • Vhodné akumulátory/ batérie: Vstavaný LiPo aku. 800mAh 3,7V
 • Senzor otrasu (pohybu) a intenzity svetla
 • Detekcia brzdenia a riadenia intenzity svetla
 • Počet režimov: 8 Režimov - Automatické svetlo 100%, 72%, 36%, 18%, blikací režim Dýchanie, Kométa, Blesk, Interaktívny okolitý režim (automatický deň/ noc)
 • Pamäť režimov: Áno
 • Materiál: Tvrdený ABS plast
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: Automatická brzda 3sek., inak druhý najvyšší režim svietenia 72lm 1hod.30min. (max. výkon) 
 • Maximálna výdrž svietenia: 12hod. (min. výkon)
 • Doba svietenia: 3sek. (100% svietenie automatická brzda-100lm), 1hod.30min. (72%-72lm), 2hod. (36%-36lm), 3hod.30min. (18%-18lm), Dýchanie 2hod.30min., Kométa 3hod.30min., Blesk 10hod., Interaktívny okolitý režim (automatický deň/ noc) od 3hod.- 12hod. v závislosti od intenzity svetla
 • Odolnosť voči nárazu: Z výšky 1m
 • Vode odolnosť: Podľa štandardu IPX6
 • Rozmery: 7 x 2,5 x 1,9cm
 • Váha: 37g (s akumulátorom/ batériou)

 

Obsah balenia:

Zadné svetlo so vstavaným akumulátorom Li-Po 800mAh 3,7V, 1x plastový držiak na sedlovku, 1x plastový držiak na sedadlo, 1x nabíjací Micro-USB kábel, 2x sťahovacia plastová páska.

 

Ovládanie svietidla:

Zadné svetlo sa zapína/ vypína horným spínačom - jeho podržaním na cca 2sek. Jednotlivé režimy svietenia sa prepínajú cyklickým stláčaním spínača.

Do módu blikacích režimov sa dostanete v zapnutom stave, 2x rýchlim kliknutím spínača. Následne cyklicky prepínate spínač a volíte medzi blikacími módmi: Dýchanie, Kométa, Blesk + Interaktívny okolitý režim (automatický deň/ noc).

Uchytenie na sedadlo bicykla je pomocou montáže na sedlovku s gumeným uchytením alebo plastovým držiakom na uchytenie o spodný rám sedadla.

Senzor otrasu (pohybu) a intenzity svetla sa nenastavuje pri spustenom svietidle mauálne, preklikaním do režimu Okolitý režim (automatický deň/ noc).

Svietidlo má pamäť na posledný zvolený režim (úroveň svietenia).

Farebná ndikačná LED v spínači - Jedným stlačením spínača vo vypnutom stave, vás indikačná LED v spínači, farebne informuje o úrovni zostatkovej kapacity vstavaného akumulátora. Keď svieti na zeleno, zostatková kapacita akumulátora je 21-100%, červené indikačné svietenie značí 6-20% energie a blikajúca červená indikácia v spínači značí 0 - 5% zostávajúcej energie.

 

Nabíjanie:

Zo zadnej strany svietidla sa nachádza gumený kryt, pod ktorým sa nachádza Micro-USB port. Odklopte ho a do Micro-USB konektora, pripojte priloženený Micro USB kábel a druhý koniec kábla s USB, zapojte napr. do USB rozhrania PC. Počas nabíjania podsvietenie bliká na červeno, po nabití na plný stav, svieti konštantne.

 

Upozornenie:

Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- LiPo akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí. 

Údaje o produkte

Výstupný svetelný výkon
do 100 lumenov
Dosvit
nad 1000m

Súvisiace produkty

(V rovnakej kategórii je 16 ks ďalších produktov)