LED čelovka Klarus HC3

15,90 €
S DPH
Úvodná stránka

Svetelný tok (sila svietenia): 100 lumenov

Dosah svetla : 15 metrov

Napájanie: Vstavaný Li-ion alumulátor 500mAh 3,7VV

Výdrž svietenia maximálny výkon: 4 hod

Výdrž svietenia minimálny výkon: 27 hod

Farba svetla: Denná biela, červená

Množstvo

LED čelovka Klarus HC3 bude Vašou obľúbenou čelovkou, s používateľským rozhraním bieleho aj červeného svetla. Tri režimy bieleho svetla a dva režimy červeného svetla s presným ovládaním režimov svietenia presvedčia každého. Unikátnou výbavou tejto čelovky je pohybový senzor, ktorým je možné čelovku zapínať/ vypínať gestom ruky (režimy svietenia sa dajú meniť iba manuálne).Senzor je možné však aj deaktivovať a čelovku ovládať manuálne. Prevezmete takto kontrolu nad jej výkonom, ak Vám viac vyhovuje režim manuálny či režim snímača pohybu. Manuálny režim je realizovaný použitím jedného tlačidla na všetko. Jeho stláčaním prepínate medzi stredným, vysokým, nízkym režimom svietenia bielej LED, červeným svietením a červeným zábleskovým STROBE, teda stroboskopom. Alebo máte možnosť stlačiť druhé tlačidlo, pre aktiváciu snímača pohybu a gestom ruky zapnúť alebo vypnúť čelovku. Dva senzory v prednej časti reflektora detekujú pohyb a automaticky zapnú alebo vypnú COB LED s maximálnym svetelným výstupom 100lm a dosahom svetla 15m. Ako zdroj energie slúži vstavaný nabíjateľný Li-Ion akumulátor s kapacitou 500mAh, ktorý dodá energiu plného výkonu 4 hodiny a na najnižšom režime svietenia bielej LED 27 hodín. Vďaka technológii rýchleho nabíjania, ktoré je realizované pomocou zabudovaného Micro USB portu, je čelovka vždy pripravená na použitie. Nad spínačmi sa nachádza aj 4x farebná LED modrá indikácia stavu akumulátora, aby okamžite a prehľadne upozornila na potrebu nabitia. Nastaviteľná plastová spona umožňuje čelovku naklápať v rozmedzí od 0° do 180°. Tým pádom je možné presne nasmerovať lúč svetla tam, kde potrebujete. Osadená COB LED rozptyľuje svetlo aj do širšieho priestoru, takže máte prehľad aj o tom, čo sa deje vo vašom okolí. Odtieň svetla je denná biela, ktorá je pre ľudské oko prirodzenejšia a aj podanie farieb v priestore je reálnejšie. Navyše s farbou denného bieleho svetla 4500K máte prirodzenejšie podanie farieb a bez skreslenia. Čelovka je vodeodolná v kategórii IPX5 a odoláva pádom z výšky 2m. Čelovka Klarus HC3 je ideálna príručná baterka pre turistov, bežcov a rybárov, hodí sa pre akékoľvek outdoorové rekreačné aktivity.

Parametre:

• Použitá LED: CREE COB LED

• Farba svetla: Denná biela 4500K, Červená

• Životnosť LED: 50000hod.

• Maximálny výstup LED: 100lm, Červená LED 4lm

• Dosah svetla: Biela LED 15m, Červená LED 5m

• Vhodné akumulátory / batérie: Vstavaný Li-Ion alumulátor 500mAh 3,7V

• Počet režimov: 5 Režimov - 100%, 45%, 6%, Červená LED 100%, Červená LED Blikanie

• Povrch reflektora: SMO - Leštený hladký

• Materiál: Tvrdený ABS plast

• Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna

• Pamäť režimov: Nie

• Maximálna výdrž svietenia: Hlavná LED 4hod, Červená LED 18hod (max. výkon)

• Maximálna výdrž svietenia: Hlavná LED 27hod, Červená LED 18hod (min. výkon)

• Pracovné napätie: 2,5 ~ 5V

• Odolnosť voči nárazu: z výšky 2m

• Vodeodolnosť: podľa štandardu IPX5

• Doba svietenia: Biela LED 4hod (100lm-100% výkon), 5hod 45min (45lm-45% výkon), 27hod (6lm-6% výkon), Červená LED 18hod (4lm-100% výkon), STROBE 36hod (4lm-100%)

• Rozmery: 6,2 x 5,05 x 2,3cm

• Váha: 37g (bez akumulátora / batérie)

Obsah balenia:

Čelovka, vstavaný nabíjateľný akumulátor 500mAh 3,7V, čelový popruh, nabíjací Micro USB kábel, praktické prenosné pevné puzdro. Balenie obsahuje akumulátor / batériu.

Ovládanie svietidla:

HC3 sa zapína stlačením spodného spínača z dvojice tlačidiel, umiestených na zadnej strane čelovky. Zmena režimov je realizovaná cyklickým stláčaním spínača do 5 sekúnd, inak sa po uplynutí času a opätovnom stlačení spínača čelovka vypne.

Vypnutie - Pri svietení do cca 5 sekúnd - je nutné cyklicky prejsť všetkými režimami svietenia. Dá sa vypnúť aj pri nedodržaní spomínaného času cyklickým prejdením všetkých režimov svietenia.

Červená LED - Najskôr čelovku štandardne zapnete - svieti v režime bieleho svetla. Cyklickým stláčaním spínača sa dostanete až do režimov červenej LED.

Pohybový senzor - Aktivovanie pohybového senzora, zapnutie alebo vypnutie, nastáva stlačením spínača pod modrou farebnou LED indikáciou. Aktivácia senzora je farebne indikovaná svietením indikačnej LED pri spínači na bielo. Pri aktivovanom senzore stačí už len do vzdialenosti cca 15cm mávať rukou pred čelovkou a ona sa sama zapne alebo vypne.

Farebná LED indikácia stavu vybitia akumulátora:

Svieti 4x modrá indikačná LED na zadnej strane tela - 100% kapacity akumulátora

Svieti 3x modrá indikačná LED na zadnej strane tela - 75% kapacity aku. Svieti 2x modrá indikačná LED na zadnej strane tela - 50% kapacity akumulátora

Svieti 1x modrá indikačná LED na zadnej strane tela - 25% kapacity akumulátora

Nabíjanie:

Pod gumenou krytkou na bočnej strane tela čelovky sa nachádza Micro-USB konektor nabíjania. Pripojte priložený Micro USB kábel (je súčasťou balenia) do bočného konektora Micro-USB a nabíjajte. Rozsvietia sa modré indikačné LED nad spínačmi v závislosti od úrovne vybitia. Keď je akumulátor plne nabitý, modré indikačné LED trvale svietia.

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaša baterka chránená voči vonkajším vplyvom. Ak baterka bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené nasledovnými faktormi:

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid, resp. iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - aplikujte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-Ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle, treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí.

Údaje o produkte

Výstupný svetelný výkon
do 100 lumenov
Dosvit
do 100m

Súvisiace produkty

(V rovnakej kategórii je 16 ks ďalších produktov)