LED Baterka IMALENT EMT16

89,00 €
S DPH
Úvodná stránka

Svetelný tok (sila svietenia): 1065 lumenov

Dosah svetla: 250 metrov (laser 225m)

Napájanie: 1x 18650 alebo 2x CR123

Výdrž svietenia maximálny výkon: 2 hod

Výdrž svietenia minimálny výkon: 250 hod

Farba svetla: Studená biela

Množstvo

IMALENT EMT16 je malé ručné LED svietidlo, ktoré sa ako prvé na svete ovláda dotykovým displejom umiestneným na hlave svietidla alebo diaľkovým ovládačom, ktorý je pribalený v balení. Svietidlo má zabudovaný laser. Svietidlo sa zapína podržaním spínača na hlave svietidla, vedľa nabíjacieho portu. Po zapnutí svietidla sa aktivuje displej na ktorom je možné regulovať výkon alebo aktivovať režim STROBO alebo SOS. Displej sa automaticky po 30 sekundách prepne do úsporného režimu, stlačením spínača sa displej znovu aktivuje. Na displeji sa nachádza stupnica výkonu, ktorá sa skladá zo 6 častí, ďalej sa na displeji nachádzajú dve signalizácie akumulátora, ktoré sú znázornené akumulátorom s 3 časťami, ktoré signalizujú aktuálnu kapacitu akumulátora, podržaním (cca. 4 sekundy) ON/OF na displeji sa aktivuje režim STROBO, prechod do režimu SOS sa vykonáva opätovným podržaním spínača a tak isto sa prechádza aj do stáleho svietenia. Svietidlo sa vypína podržaním hlavného spínača. Svietidlo je možné napájať dvoma jednorazovými CR123 batériami alebo jedným akumulátorom typu 18650 Li-ion 3,7V. V reflektore svietidla je osadená XM-L2 LED s výkonom až 1065 lumenov. Dosah svetla je cez 250 metrov. Pomocou diaľkového ovládania je možne zapínať alebo vypínať svietidlo, meniť jednotlivé režimy, aktivovať alebo deaktivovať laser a meniť výkon svietenia. Svietidlo je potrebné prepnúť do STANDBY módu. STANDBY mód sa aktivuje podržaním hlavného spínača 2sek. pri zapnutom svietidle, svietenie sa automaticky vypne a na displeji sa zobrazí ON/OFF. Teraz je možné ovládať svietidlo pomocou diaľkového spínača. Pre deaktiváciu ovládania pomocou diľkového ovládania stačí na displeji stlačíť ON/OFF. 

Parametre:

 • Použitá LED: Cree XM-L2 LED
 • Životnosť LED: 50000 h
 • Maximálny výstup LED: 1065 lumenov
 • Dosah svetla: do 250 metrov, laser do 225m
 • Vhodné akumulátory/batérie: 1x 18650/ 2x CR123
 • Svietidlo má výrazné ohnisko s postupným prechodom do halo
 • Počet režimov: 4 Režimy: Plynulá regulácia výkonu, SOS, STROBO, laser
 • Pamäť režimov: Áno
 • Povrch reflektora: SMO Hladký leštený
 • Materiál: Zo zliatin odolného leteckého hliníka Premium Type II hard-eloxovaný anti-abrazívny povrch  
 • Farba tela (povrchu) svietidla: Čierna
 • Maximálna výdrž svietenia: 2hod (max. výkon)  
 • Maximálna výdrž svietenia: 250hod (min. výkon) 
 • Odolnosť voči nárazu: z výšky 1,5m
 • Vodeodolnosť: podľa štandardu IPX-8
 • Doba svietenia: 2hod. (1065lm-100% výkon), 7hod. (885lm-88,5% výkon), 25hod. (225lm-23% výkon), 250hod. (5lm-0,5% výkon)
 • Rozmery: Celková dĺžka: 14,5cm, Priemer tela: 2,54cm, Priemer hlavy: 3,8cm
 • Váha: 142g (bez akumulátora/batérie)

Obsah balenia:

Svietidlo, púzdro, manuál, diaľkové ovládanie, putko na ruku pre diaľkové ovládanie. Balenie neobsahuje akumulátor / batériu.

Ovládanie svietidla:

Svietidlo sa zapína podržaním spínača na hlave svietidla - hlavný spínač. Po zapnutí svietidla sa aktivuje displej, na ktorom je možné regulovať výkon alebo aktivovať režim STROBO alebo SOS. Displej sa automaticky po 30 sekundách prepne do úsporného režimu, stlačením spínača sa displej znovu aktivuje. Na displeji sa nachádza stupnica výkonu, ktorá sa skladá zo 6 častí, ďalej sa na displeji nachádzajú dve signalizácie akumulátora, ktoré sú znázornené akumulátorom s 3 časťami, ktoré signalizujú aktuálnu kapacitu akumulátora, podržaním (cca. 4 sekundy) ON/OF na displeji sa aktivuje režim STROBO, prechod do režimu SOS sa vykonáva opätovným podržaním spínača a tak isto sa prechádza aj do stáleho svietenia. Svietidlo sa vypína podržaním spínača pri nabíjacom porte. Svietidlo je možné napájať dvoma jednorazovými CR123 batériami alebo jedným akumulátorom typu 18650 Li-ion 3,7V. V reflektore svietidla je osadená XM-L2 LED s výkonom až 1065 lumenov. Dosah svetla je cez 250 metrov. Pomocou diaľkového ovládania je možné zapínať alebo vypínať svietidlo, meniť jednotlivé režimy, aktivovať alebo deaktivovať laser a meniť výkon svietenia. Svietidlo je potrebné prepnúť do STANDBY módu. STANDBY mód sa aktivuje podržaním hlavného spínača 2sek. pri zapnutom svietidle, svietenie sa automaticky vypne a na displeji sa zobrazí ON/OFF. Teraz je možné ovládať svietidlo pomocou diaľkového spínača. Pre deaktiváciu ovládania pomocou diľkového ovládania stačí na displeji stlačíť ON/OFF. 

Upozornenie:

Ak tesniace o-krúžky na svietidle javia známky poškodenia, vymenňe ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Pravidelným premazávaním tesniacich o-krúžkov bude vaše svietidlo chránené voči vonkajším vplyvom. Ak svietidlo bliká alebo sa nerozsvieti, môže to byť spôsobené :

- Batérie sú takmer vybité - nabite ich alebo vymeňte.

- Kontakty vo vnútri svietidla sú zanesené - očistite ich a aplikujte Deoxid alebo iný kontaktný prípravok.

- Hlava, telo alebo zadná časť svietidla sú uvoľnené - pridajte lubrikant na tesniace krúžky a dotiahnite pevnú hlavu aj koniec svietidla.

- Batérie vkladajte kladným pólom smerom k hlave svietidla, aby nedošlo k poškodeniu svietidla.

- Li-ion akumulátory nie je vhodné úplne vybíjať z dôvodu skracovania životnosti akumulátora. Pokiaľ spozorujete výrazný pokles svietivosti na Vašom svietidle treba dať akumulátor nabíjať.

- Svietidlo disponuje veľkým svetelným výkonom. Pri svietení sa nepozerajte do reflektoru a dbajte na to, aby ste ani iným osobám nesvietili priamo do očí. 

Imalent

Údaje o produkte

Výstupný svetelný výkon
do 1000 lumenov
Dosvit
do 200m

Súvisiace produkty

(V rovnakej kategórii je 16 ks ďalších produktov)